انواع مقالات، آموزش ها، اخبار و ...

ریزش مو

اینکه چرا ما ریزش مو می‌گیریم سوالی است که اغلب ذهنمان را درگیر می‌کند.
در شرایط عادی روزانه بین 50 تا 100 تار مو از سر ریزش می‌کند و موهای جدید جایگزین آنها شده و رشد می‌کنند. اما ریزش مو زمانی رخ می‌دهد که بعد از افتادن تارها، مو جدید جایگزین نشود. برای ریزش مو سر دلایل زیادی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم

۱_وراثت
یکی از شایع ترین عواملی که باعث ایجاد ریزش مو می‌شود ، عوامل وراثت است که با افزایش سن بیماری آلوپسی آندروژنیک اتفاق می‌افتد. این بیماری در آقایان الگو طاسی مردانه و در بانوان الگو طاسی زنانه نامیده می‌شود.

۲_تغییرات هورمونی
برخی از شرایط هورمونی ایجاد شده ممکن است سبب ریزش مو به طور موقت و یا دائمی شود. این تغییرات ممکن است در اثر عواملی مانند مشکلات تیروئید، بارداری و شیردهی، زایمان، یائسگی، سندروم تخمدان پلی‌کیستیک(PCOS) پدید آید.

۳_مصرف داروها و مکمل ها
مصرف برخی داروها و مکمل ها با عوارض ریزش مو همراه است مانند داروهایی که برای افسردگی، سرطان، مشکلات قلبی، آرتریت، نقرس و فشار خون بالا استفاده می‌شود.

۴_پرتو درمانی به سر
در این حالت احتمال دارد مو دیگر مثل قبل رشد نکند.

۵_استرس
زمانی که فرد استرس بالا را تجربه می‌کند تارهای مو نازک شده و ریزش مو سر شدید می‌شود اما این حالت موقتی است.

۶_تریکوتیلومانیا
وسواس مو کنی یا تریکوتیلومانیا اختلال شایعی است که در بین نوجوانان یا جوانان دیده می‌شود. در این حالت فرد با رفتارهای وسواسی به صورت ناخواسته مو سر، ابرو و حتی مژه های خود را می‌کند.

۷_مدل مو
استفاده از مواد آرایشی مو (اسپری حالت‌دهنده، ژل مو، سشوار و… ) به طور مداوم و بیش از حد یا سفت بستن موهای سر می‌تواند در ابتلا به آلوپسی کششی موثر باشد. همچنین استفاده دائمی از روغن های داغ برای درمان موهای خشک و شکننده ریزش مو را در فرد افزایش می‌دهد.

Related Contents
مطالب مرتبط
ممکن است به مطالب زیر علاقه مند باشید ...
کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی
آموزش, بلاگ, مقالات

کربوکسی تراپی چیست؟ درمان با دی‌اکسید کربن بیشتر با نام کربوکسی تراپی شناخته می‌شود. این روش در درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم، ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی کاربرد دارد.

اطلاعات بیشتر
پلاسما جت
پلاسما جت
بلاگ, مقالات

با گذر زمان، افراد متوجه اهمیت شادابی پوست و مراقبت از آن در زیبا ماندن چهره می شوند. با توجه به این موضوع، بسیاری از افراد به دنبال داروهای جوان

اطلاعات بیشتر
لیزر موهای زاید
لیزر موهای زاید
آموزش, بلاگ, مقالات

بسیاری از ما بر این باوریم که زیبایی بدن با اصلاح موهای زائد تا حد زیادی تامین می شود، اما با توجه به ترس از عوارض و خطرات ناشی از

اطلاعات بیشتر
Reviews
نقد و بررسی
نظرات کاربران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا