انواع مقالات، آموزش ها، اخبار و ...

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست؟

درمان با دی‌اکسید کربن بیشتر با نام کربوکسی تراپی شناخته می‌شود. این روش در درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم، ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی کاربرد دارد. در کربوکسی با افزایش جریان خون در پلک، حلقه تیره دور چشم بهبود پیدا می‌کند. برخی پزشکان از این روش حتی برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده می‌کنند.

معمولا برای کاهش چربی و سلولیت درمان با دی‌اکسید کربن به روش‌های تهاجمی‌تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می‌‌شود. در این روش دی‌اکسید کربنِ پزشکی به پوست تزریق می‌شود. استفاده از آن در رفع چربی های موضعی، نتایج خوبی داشته است.

انواع کربوکسی تراپی:

کربوکسی تراپی مزایای زیادی داشته و برای نواحی مختلف بدن و صورت کاربرد دارد. دکتر پوست و مو با توجه به ناحیه مورد نظر و شرایط بیمار می‌تواند از درمان با دی‌اکسید کربن استفاده کند.
کربوکسی تراپی در موارد زیر کاربرد داشته و نتایج مطلوبی را ایجاد می‌کند:

۱_کربوکسی تراپی صورت:

درمان با دی‌اکسید کربن در نواحی مختلف صورت کاربرد دارد. به عنوان مثال با تزریق دی‌اکسید کربن به نواحی اطراف چشم می‌توان تولید کلاژن را تحریک کرده و خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک‌های ریز را از بین برد. همچنین حلقه تیره دور چشم بهبود پیدا کرده و رنگدانه‌های آن تغییر رنگ می‌دهند.
از درمان با دی‌اکسید کربن برای رفع خطوط پیشانی و خطوط اطراف دهان نیز استفاده می‌شود. این عمل با تحریک کلاژن پوست انجام شده و خطوط تا حدودی از بین می‌روند. افرادی که گونه‌های افتاده داشته و در این ناحیه چربی اضافی دارند، می‌توانند با کربوکسی تراپی گونه و از بین بردن سلول‌های چربی این مشکل را برطرف کنند.

۲_کربوکسی تراپی زیر چشم:

حلقه تیره دور چشم معمولا به دلیل گردش خون ضعیف در این ناحیه ایجاد می‌شود. این شرایط باعث جمع شدن عروق می‌شود. تزریق گاز در پلک پایین این تجمع را کمتر می‌کند. در واقع تزریق دی‌اکسید کربن مقدار ارسال اکسیژن به این ناحیه را بیشتر کرده و افزایش اکسیژن باعث افزایش خونرسانی می‌شود. در این حالت رنگ مایل به آبی زیر چشم مایل به قرمز می‌شود.

۳_کربوکسی تراپی واژن:

یکی از سوالات پرتکرار در روش‌های زیبایی این است که کربوکسی تراپی بیکینی چیست؟ این روش بدون درد بوده و مشکلات واژن مربوط به افزایش سن، یائسگی، بارداری، استرس و شیمی درمانی را برطرف می‌کند. تزریق دی‌اکسید کربن در رفع مشکلاتی مانند درد هنگام مقاربت، تنگی واژن و بی‌اختیاری ادرار موثر است. این روش برای افزایش ارگاسم نیز کاربرد دارد. در این ناحیه ۶ تا ۸ تزریق انجام می‌شود. با این عمل رشد مویرگ‌های جدید تحریک شده و جریان خون افزایش پیدا می‌کند. بیمار باید برای واژیلیفت واجد شرایط باشد. واژِیلیفت، تمایل به تنگ و جوان شدن واژن است. برای کربوکسی تراپی واژن، به جز دکتر پوست؛ بهتر است با دکتر زنان نیز مشورت کنید.

۴_کربوکسی تراپی مو:

ریزش مو یا آلوپسی به دلیل ضعیف شدن گردش خون در این ناحیه ایجاد می‌شود. کربوکسی تراپی گردش خون را بهبود داده و باعث کاهش ریزش مو می‌شود. البته با این روش می‌توان ریزش را تا حدودی کمتر کرد. نباید انتظار رفع کامل مشکلات مربوط به مو را داشت. برای تداوم در رفع ریزش مو هر چند ماه یک بار باید تزریق دی‌اکسید کربن تکرار شود.

۵_کربوکسی تراپی ابرو:

از کربوکسی تراپی برای رفع خطوط و چین و چروک اطراف ابرو و پیشانی استفاده می‌شود. با تزریق در این نواحی و صاف شدن پوست ابروها لیفت شده و کمی به سمت بالا می‌روند. البته درمان با دی‌اکسید کربن جایگزین روش‌های لیفت ابرو مانند لیفت با نخ یا جراحی لیفت نمی‌شود. اما می‌تواند تا حدودی مشکلات افتادگی ابرو و پیشانی را برطرف کند.

۶_ کربوکسی تراپی استرچ مارک (ترک پوستی):

یکی از مشکلات پوستی ایجاد ترک پوستی یا به اصطلاح استرچ مارک است. علت این ترک‌های پوستی پارگی کلاژن پوست است. درمان با دی‌اکسید کربن باعث ایجاد کلاژن جدید می‌شود. این کلاژن به ضخامت پوست کمک کرده و ترک‌های پوستی را از بین می‌برد.

۷_کربوکسی تراپی سلولیت:

گاز دی‌اکسید کربن با تزریق به سلول‌های چربی باعث ترکیدن و دفع این سلول‌ها در بدن می‌شود. سلولیت زمانی ایجاد می‌شود، که چربی زیرجلدی به لایه‌های سطحی پوست برسد. روش کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت کاملا بی‌خطر است. در درمان سلولیت دی‌اکسید کربن برای بهبود تخلیه و گردش خون لنفاوی استفاده می‌شود.

۸_کربوکسی تراپی برای لاغری:

از کربوکسی تراپی برای لاغری نیز می‌توان استفاده کرد. در افرادی که چربی‌های سخت دارند، این روش بسیار مناسب است. درمان با دی‌اکسید کربن باعث از بین رفتن سلول‌های چربی و یا کوچک شدن این سلول‌ها می‌شود. البته توجه به این نکته ضروری است، که این روش زمانی برای کاهش وزن تاثیرگذار است، که همراه با رژِیم غذایی و ورزش باشد. در این صورت بهترین نتیجه را می‌توان دریافت کرد.

به طور معمول درمان با دی‌اکسید کربن روی صورت ۴ تا ۶ جلسه انجام شده و هر ۲ تا ۴ هفته باید این عمل تکرار شود. همچنین در مورد تمدید آن از متخصص سوال کنید. معمولا هر ۶ تا ۸ ماه باید درمان با دی‌اکسید کربن تمدید شود.

Related Contents
مطالب مرتبط
ممکن است به مطالب زیر علاقه مند باشید ...
کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی
آموزش, بلاگ, مقالات

کربوکسی تراپی چیست؟ درمان با دی‌اکسید کربن بیشتر با نام کربوکسی تراپی شناخته می‌شود. این روش در درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم، ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی کاربرد دارد.

اطلاعات بیشتر
پلاسما جت
پلاسما جت
بلاگ, مقالات

با گذر زمان، افراد متوجه اهمیت شادابی پوست و مراقبت از آن در زیبا ماندن چهره می شوند. با توجه به این موضوع، بسیاری از افراد به دنبال داروهای جوان

اطلاعات بیشتر
لیزر موهای زاید
لیزر موهای زاید
آموزش, بلاگ, مقالات

بسیاری از ما بر این باوریم که زیبایی بدن با اصلاح موهای زائد تا حد زیادی تامین می شود، اما با توجه به ترس از عوارض و خطرات ناشی از

اطلاعات بیشتر
Reviews
نقد و بررسی
نظرات کاربران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا