preloader

شنبه تا پنج‌شنبه (10-8)

تهران - دولت آباد - فلکه سوم

ساختمان الماس. طبقه سوم.واحد 10

Edit

درباره ما

کلینیک تخصصی پوست و موی وجدان واقع در منطقه 20 تهران با دارا بودن جدید ترین امکانات و بروز ترین پزشکان آماده خدمت رسانی به تمامی عزیزان در زمینه های درمان و زیبایی می باشد

با ما تماس بگیرید

 مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی است. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی ، و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد

مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی پوست دست و صورت و درمان چاقی موضعی و درمان ریزش مو و جهت تقویت و خوش حالت شدن موها استفاده شود.

مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید.

در واقع مزوتراپی يک تکنيک پزشکی است كه با تزريق های مکرر مقادير بسيار کم داروها (Microdoses) در لايه های مختلف پوست، نتايج درمانی گوناگوني را دنبال مي كند.

🔹تاريخچه مزوتراپی:

در سال 1952 دکتر Michel Louis Pistor داروی پروکائين را بصورت Periauricular در يک بيمار مبتلا به آسم تزريق کرد و ماحصل اين تزريق همه را شگفت زده نمود. چون بيمار مذکور که ناشنوا بود برای اولين بار صدای ناقوس کليسا را شنيد و اين نقطه ی آغاز تحقيقات و تجربيات وسيع در اين حيطه شد به طوری که امروزه بيش از 25،000 پزشک در سراسر جهان از اين تکنيک بهره می جويند. 6سال بعد در سال 1958 برای اولين بار اصطلاح Mesotherapy مورد استفاده قرار گرفت چرا که مزوتراپيست ها معتقد بودند تمامی بخش هايی که از مزودرم جنينی منشأ می گيرند مانند بافت نرم، استخوانها، چربی ، عضلات، غضروف ها و پوست می توانند از اين تکنيک بهره مند شوند. نقطه عطف تاريخ مزوتراپی پذيرش اين تکنيک توسط آکادمی پزشکی فرانسه در سال 1987 است .

🔹مكانيسم عمل مزوتراپی:

مزوتراپی چيزی نيست جز يک تکنيک تزريق که در اين تکنيک موارد ذيل به عنوان اصول اوليه بايد مد نظر قرار گيرند :

– درمان موضعی برای مشکلات موضعی

– دسترسی مستقيم و سريع به بافت هدف

– تزريق های مکرر و متعدد (برای مثال 200-100 تزريق در صورت)

تکنيک مزوتراپی از طريق مکانيسم های زيرباعث شفافيت و بهبود وضعيت پوست و مو شده و به حرکت و از بين رفتن چربی کمک می کند :

بهبود جريان خون پوست در ناحيه تحت درمان

بهبود تخليه لنفاوی
حل کردن رسوب های اضافی چربی

از بين بردن بافت پيوندی فيبروتيک و سخت

🔹مزاياي مزوتراپی

مزوتراپی به عنوان يک روش مؤثر و غير تهاجمی دارای مزايای متعددی است از جمله :

– روشی است اقتصادی و به صرفه

– روشی است غيرسمی با عوارض جانبی محدود

– باعث تحريک واکنش های عمومی نمی شود

– داروهای مورد استفاده نيازی به عبور از دستگاه گوارش را ندارند

– از فيلتر کبد عبور نمی کند

– زمان Down / time بسيار کوتاه است

– در صورت استفاده از دستگاه مزوتراپی (Mesogun)، روشی است بدون درد، سريع و حجم تزريق حتی در حد ميکروليتر قابل تنظيم است.

🔹موارد منع استفاده از مزوتراپی عبارتند از :
◾️ديابت کنترل نشده
◾️نفروپاتی ها(درگیری شدید کلیوی)
◾️پسوريازيس(بیماری داء الصدف)
◾️سابقه سکته مغزی و CVA
◾️سابقه ايجاد لخته مانند DVT
◾️حاملگی و شيردهی
◾️مصرف داروهای ضد انعقاد
◾️ضايعات پوست ناشناخته و حاد
◾️هرپس(تبخال) فعال
◾️سرطان ها
◾️بيماری های قلبی

🔸در واقع مزو تراپی از دو کلمه “مزو” به معنی میان و “تراپی” به معنی درمان تشکیل شده است که به روش درمانی با استفاده از تزریق مواد به بافت‌های منشا گرفته از مزودرم اطلاق می‌‌شود. در این روش ویتامین ها، داروها، ریزمغذی ها و …. با مقدار بسیار پائین و با سوزن های بسیار ریز به تعداد زیاد در پوست تزریق می گردد. این روش در زیبایی در درمان جلوگیری از ریزش مو، کاهش تیره‌گیها و لک‌های پوستی، جوانسازی، شفاف کردن و درخشان کردن پوست، لیفت غیر جراحی و کاهش سلولیت و چربی‌های اضافی زیر پوست استفاده می‌شود که بر اساس نوع درمان انجام گرفته میزان عمق تزریق متفاوت می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *